Mermerit Uygulaması
05
Şub

7 Özel İpucu ile Mermerit Nedir ve Neden Tercih Edilir?

Mermerit Uygulaması
Mermerit Uygulaması

Esneme payı olarak mermere göre daha fazla imkan tanıyan mermerit nedir sorusu adına, günümüzde bu esneme payı avantajı ve kişisel istekler bazında farklı şekil ve ebatlarda hazırlanabilen bir taş cinsi olarak ön plana çıktığını söylemek mümkündür. Birçok müşterimiz tarafından mermer taşı ile karıştırılan mermerit taşını 7 Özel İpucu ile Mermerit Nedir ve Neden Tercih Edilir? isimli bu makalemiz ile sizlere özenle ve en basit şekilde anlatmaya çalıştık. Mermer hakkında ki detaylı bilgiye ise Mermerin Oluşma Süreci Ve Özellikleri Nelerdir? isimli makalemizden anlatmaya çalışmıştık. Dilerseniz bu Linki tıklayarak Mermer taşı hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Nasıl Oluşur?

Genel olarak nasıl oluşur sorusu için polyester ile birlikte mermer tozunun bir araya getirilerek reaksiyon sonucu meydana gelen katılaşmadan oluşan mermerit, oldukça dayanıklı ve kaliteli bir malzeme olarak uzun yıllar kullanım imkanı tanımaktadır. Tüm fayanslara ve banyo dolaplarına özel olarak uygulanabilen mermerit, ne kadar süre geçerse geçsin parlaklığını ve rengini kaybetmeyen ve solmayan bir taş cinsidir.

Mermerit Özellikleri Nelerdir?

Mermerit tadına özellikleri nelerdir diye sorulacak olur ise özellikle çay ya da kola ile birlikte limon suyu ve asitli temizleyici gibi çok farklı maddeden herhangi bir şekilde etkilenmez. Gözeneksiz bir yapısı olduğundan dolayı bakteri ya da mikropları barındırmaz ve üzerinde hiç bir lekeye yer vermez. Günümüzde en fazla tercih edilen mermer türlerinden biri olarak tüm farklı mekanlara kalite getirmekte ve tarz bir izlenim yaratmaktadır. Kraltaş Mermer Atölyemizde siz değerli Erzurum ve Oltu Müşterilerimizin iç ve dış mekanlarını birbirinden özel mermerit çeçitleri ile süslüyoruz. Maddeler halinde Mermerit Özelliklerini ve Tercih edilme nedenlerini anlatacak olursak;

7 Özel İpucu ile Mermerit Özellikleri Nelerdir ve Neden Tercih Edilir?

  • Uzun yıllar geçse bile renginde her hangi bir solma gerçekleşmez,
  • Parlaklığı ile ön plana çıkar ve yıllara meydan okurcasına parlaklığını yitirmez,
  • Mermer’e Nazaran Mermer tozu ve polyester ile oluştuğundan, istenilen şekillerde ve desenlerde üretilebilir,
  • Hijyeniktir ve Zararlı Bakteriler Barındırmaz.
  • Yanma, Çizilme, Aşınma gibi durumlara karşı oldukça dayanıklıdır.
  • Doğaltaş mermere göre daha uygun fiyatlar ile mal edilebilir.
  • Yüksek ısıya dayanıklı olması nedeni ile mutfaklarda rahatça kullanılır.